Warning: Error while sending QUERY packet. PID=24739 in /home/admin/web/markakadinlar.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1924

Warning: Error while sending QUERY packet. PID=24739 in /home/admin/web/markakadinlar.com/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1924
Kadın Kadına Destek Platformu – Marka Kadınlar

Kadın Kadına Destek Platformu

Kadın Değişir Dünya Değişir

Dünyanın İlk Kadın Networkü

İlk Kadın Festivali

Burada Her Şey Doğal

HOLiDER
Holistik Yaşam ve Gastronomi Derneği, ruh, beden, zihin dengesinin insan hayatındaki önemini topluma yaymak, farkındalık yaratmak ve bilinçlendimek amacı ile kurulmuştur. Amacı, anksiyeteden uzak, doğal hayatın değerini bilen, uyumlu ve sağlıklı bir topluma katkıda bulunmaktır.

HOLİSTİK YAŞAM VE GASTRONOMİ DERNEĞİ
Kurucu Başkan ; Yeşim Kaya
KADINDAN KADINA DESTEK PLATFORMU
 Kadınlar, Sadece Türk Toplumunda Değil, Tüm Dünyada Üretimde, Erkeklere Göre Çok Daha Düşük Oranda Yer Alıyor Ve Tatminkâr Destekler Bulmaktan Çok Uzaklar. Köyde Ve Ya Kentte Çok Farklı Anlamlarda Maddi Ve Ya Manevi Birçok Şiddete Maruz Kalıyorlar. Kadından Kadına Destek Platformu, Tüm Kadınları Ve Kadın İle İlgili Oluşumları Kucaklayan, Gerçek Bir Kadın Networkü Olmak İçin Kurulmuştur. Konusu, Kadın Ve Kadına Gerekli Tüm Destekleri Maddi Ve Manevi Olarak Sağlayabilmek, Her Konuda Uzmanlaşmış Farklı Kadınları Bir Araya Getirerek, Birbirlerinden Faydalanmalarını Ve Destek Olmalarını Sağlamaktır.

     AMACIMIZ
 Mutluluk varılacak bir yer değil, hayatın içinde, anı yaşayarak elde edebileceğimiz huzur duraklarıdır. Anı yaşayarak, hayat ile dengede ve akışta kalmak, ruhu, bedeni, zihni besleyerek ve severek olgunlaşır. Peki, hayatı en güzel tarafıyla algılamak ve her durumda pozitif olmak mümkün müdür? Hayatı yaşanabilir kılan en önemli etmenlerden biri üretmek. Üreterek her şeyden önce kişinin kendine saygısını geliştirmesi ve aynı zamanda ailesine ve topluma yararlı hale gelmesi.

 Bu mutluluğa giden yolda atılacak en güzel adımlardan birisi. Biz de Holistik Yaşam ve Gastronomi Derneği olarak, kadından kadına destek platformu çatısı altında olan her kadını, birbirine görünmez bağlarla bağlayarak maksimum fayda sağlamaları için çalışmakta ve aynı zamanda holistik yaşamın temel felsefesi olan bütünün birliği ve hayat içindeki uyumlu akışını sağlamayı hedeflemekteyiz.

 Pozitif bakış açısı ile yaşama dair her ne varsa, “beslenme” ekseninde kalarak farkındalık yaratmak hedefliyoruz. Bir insan değişir dünya değişir felsefesi ışığında, elimizden geldiğince, ulaşabildiğimiz her noktada, her statüden kadına “ Yalnız Değilsiniz” mesajını vermek ilk hedefimiz.
 Tıptan, tarıma, diş hekimliğinden, öğretmenliğe, iş kadınlığından, takı yapımına kadar, tüm iş alanlarını kapsayan her alandaki kadının, zaman zaman fikirlerini, zaman zaman maddi desteklerini, zaman zaman ise proje ortaklıkları ile desteğini vermeleri amaçlanmaktadır.
 Bu nedenle, HOLIDER çatısı altında, AB ve Kalkınma Ajansları ile ortak projeler düzenlenmeye ve kırsaldaki kadınlarımıza ulaşmak ve farkındalık yaratmak amaçlı çalışmalarımız başlamış olup, Ankara Kalkınma Ajansı ve İsviçre Hükümetinin desteklediği ikş proje hayata geçirilmiştir.
 Hayatta dengede kalmak ve her tür durum ile en pozitif anlamda başa çıkmak, hücreden evrene uyumlu ve anda kalmak felsefesi güncel örnekler ile tiyatral bir yorum ve mutfak hikâyeleri çevresinde şekillendirilerek güncel bilgiler aktarılacaktır.
HEDEF PLATFORMU KİTLESİ
HEDEF KİTLEMIZ ÖNCELİKLİ , BU COĞRAFYADA ve GELECEKTE DÜNYADA, YAŞAYAN HER KADINI KAPSAMAKTADIR
İŞLEYİŞ
1. Türkiye’nin her şehrinde “Holistik Yaşam ve Gastronomi “ Derneği çatısı altında, Kadından Kadına Destek Platformu kurmak ve her bölgede destek almak ve vermek isteyen her kadını bir araya getirmek, kısaca her noktaya ve her kadına ulaşabilmek ve dokunabilmek
2. Türkiye’nin her köşesinde eğitim ve atölyeler oluşturarak, farklı bölgelerde ve farklı eğitim seviyelerindeki insanları bir araya getirmek, farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları yapmak
3. Gelişmemiş ve az gelişmiş bölgelerdeki kadınların eğitimleri için Kalkınma Ajanslarından ve Avrupa Birliği projelerinden, Üniversite, Belediyeler ve Kurumsal firmalardan destek alarak öğretim sistemleri oluşturmak ve devam eden süreçte üretimlerini, satışlarını, PR ve bunun gibi tüm çalışmalarını desteklemeye devam etmek.
4. İş yaşamı, sosyal yaşam, insan ilişkileri ve toplumsal paylaşım konularında gelişme sağlayabilmek, toplumun ayrışmasını değil birleşmesini sağlamak adına organizasyonlar geliştirmek
5. Tüm bu bölgelerle ilgili kadın profilini takip etmek, profil analizleri çıkarmak, raporlar oluşturarak çalışmalara bu analizler eşliğinde yön vermek ve gelişimini sağlamak.
6. Kadından kadına destek platformunda yer alan girişimci ve destekçi ve eğitmenleri farklı platformlarda tanıtmak.
7. Yatırımcılarla bağlantı kurarak farklı iş projeleri oluşturmak ve özellikle yoğun desteğe ihtiyacı olan kişileri bu projelere adapte etmek için eğitmek, iş kalitelerini arttırmak.
8. Farklı ürün klasmanları oluşturarak, kadından kadına destek platformu altında ortak markalar üretmek ve bu markaların farklı koleksiyonlara pazarlanmasını sağlamak.
9. Beslenme, ruh ve beden gelişimi konusunda, anne, çocuk, aile eğitimleri vererek kırsalda eğitim ve öğretim desteği vermek ve toplumsal gelişime destek olmak.
10. Sokak sohbetleri ile gidilen bölgede ayırt etmeden herkese ulaşmak.
11. İhtiyacı olan tüm bölgelerde okullara kütüphane, bilişim ve diğer ihtiyaçları konusunda destek olmak.
12.Kadınları topluma kazandırmak için spor, sanat, okuma vb. gibi hobi faaliyetlerini açılan kadından kadına destek merkezlerinde vermek ve onlara yeni ufuklar açmak.
13. Web sitesi ve sosyal medya üzerinden platforma katılan ve kendini devamlı geliştiren kadınlarımızın ve onlara destek olan tüm yatırımcı, proje danışmanı, PR eğitmen kısaca destek veren herkesin başarı hikâyeleri devamlı surette yayınlanacak ki herkese örnek olsun.
14. Kadından kadına destek platformu çok farklı organizasyonlarda, ürünleri, eğitimleri ve başarı hikâyeleri ile yer alacak.
15. Mottomuz “ analar Taş Yer, Yarımşardan Beş Yer” Hepimiz elimizde ne varsa sofraya koyacağız ve ihtiyacımız olanı alacağız. Bu platform, paylaşmanın, dostluğun ve desteğin gerçek bir örneği olmaya ve tüm dünyaya yayılmaya aday.

     E-Ticaret

 Tüm bunları, en kolay ulaşılabilen mecra yani internet üzerinden yapmayı planladık. E-Ticaret sitemizi açarak ilk adımımızı attık.

     Dijital Eğitim
 Sitemize en kısa sürede, eğitimi eklemek ve isteyen herkes her konuda dijital eğitimlerle ulaşmak en önemli hedefimiz. Her bölgede bulunan öncelikle Kadına, kadınların yetiştirdiği çocuklara Metropollerde verilen tüm eğitimleri ulaştırmayı, dalının uzmanlarından, her konuda detaylı eğitimler hazırlamayı hedefliyoruz.
Kadın Festivali
 Kadınları desteklemek ve aynı zamanda E-Ticaret, Dijital Eğitim, Yardıma İhtiyacı olan Kadınlarımızı desteklemek amacı ile başlattığımız «Kadın Festivali» mizin ilkini başarıyla gerçekleştirdik.
 Festivalimizin katılımcıları, üretim yapan, doğal ve organik tasarım ve gıda ile ilgilenen girişimciler. Katılımcılarımız Erkek ya da kadın olabilir. Erkeklerin desteği bizim için çok önemli. Ancak biz desteklerimizi Kadınlara yoğun olarak yönlendiriyoruz.
 Festivalimizde yer alan, «İlham Veren Yaşam Sohbetleri» ile, Farkındalık, bilinçlendirme ve girişimcilik ruhuna katkıda bulunmayı hedefliyoruz.
 Festivalimizde , farklı kadınlarımızın, farklı konulardaki resim, fotoğraf ve farklı konulardaki sergilerine yer vererek onları desteklemeyi hedefliyoruz
 Cenk Yüksel ile Yeşim Kaya’nın hazırladığı «Kadın Şarkıları» Konserleri çok yakında bir CD haline getirilerek, hem farkındalık, hem de proje için katkı sağlamak adına kullanılacaktır.
 Kadın Festivali ile paralel olarak «Kadın Festivali» markası yaratılarak, ürünler, festivaller sırasında platformun hedeflerine katkıda bulunmak için satışa sunulacaktır.,

anamenu